نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: اضطراب و بدبینی

1442
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10330
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اضطراب و بدبینی

سلام.
    چند وقتی هست که دچار بدبینی و اضطراب هستم.به طوری که این چند وقت اخیر این موضوع بیشتر شده و واقعا داره اذیتم میکنه.
    مدام فکرای منفی راجع به هر موضوعی میاد توی ذهنم.خیلی تلاش میکنم که بهشون فکر نکنم اما بعد چند دقیقه دوباره فکرای بد هجوم میارن سمتم.
    اصولا همش فکرای منفی میاد تو ذهنم و عواقب اون اتفاق.همیشه یه ترس و اضطرابی دارم.همش فکر میکنم نکنه یه اتفاق بدی بیفته؟؟؟؟ این فکرا تمام مدت باهامن.
    و دچار بدبینی شدیدی هم شدم.نسبت به تمام موضوعات بدبینم و همیشه توی ذهنم حتی برای مسایل کوچیکی که اهمیتی ندارن بدترین اتفاق ممکن میاد. این ترس و اضطراب و بدبینی خیلی اذیتم میکنه.
    واقعا نمیدونم باهاشون چیکار کنم؟؟؟؟
    چندوقتی هم هست خیلی بی حوصله و تنبل شدم.با اینکه حجم کاری خیلی بالایی دارم برای انجام دادن اما یا زیاد میخوابم یا وقتی بیدارم نمیتونم کار کنم.حتی دیگه حوصله ای برای انجام کارایی که شادم میکردن هم ندارم.شاید این اضطراب دلیلی بر بی حوضلگی باشه.
    ممنون میشم اگر کسی کمکم کنه.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : اضطراب و بدبینی

سلام

1. مي توانيد كشي به مچ دست خود ببنديد و با شروع افكار مزاحم، آن كش را بكشيد و رها كنيد و سپس شروع به شمارش معكوس نماييد
    مثلاً عدد 100 را انتخاب كنيد و سعي نماييد هفت تا هفت تا از آن كم كنيد تا به صفر برسيد؛
    تا با احساس دردى كه روى مچ دست‌تان ايجاد مى شود، از آن فضاى روانى بيرون آييد و ناخودآگاه موضوع ذهنى تان عوض شود.

2. به محض شروع افكار مزاحم، مكان خود را تغيير دهيد و سريعاً وسط افكار خود بپريد و به خود بگوييد: «بس است ديگر»
    و بدين وسيله رشته افكار را قطع كرده و خود را مشغول كار ديگرى كنيد و با ايجاد حواس‏پرتى از آن افكار دورى بجوييد.
    امضای ایشان

3. 4 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10288
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل اینجاست که من وقتی تحت تاثیر فشار های روحی قرار میگیرم بیشتر بهم میریزم

5. کاربران زیر از dignified بابت این پست مفید تشکر کرده اند

hhh

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط dignified نمایش پست ها
    مشکل اینجاست که من وقتی تحت تاثیر فشار های روحی قرار میگیرم بیشتر بهم میریزم
    یکی از بهترین راهکارهای کاهش اضطراب

آرامسازی عضلانی Muscle Relaxation
    همه آگاهیم که رفع تنش و کشش عضلات به نوعی با کاهش اضطراب رابطه دارد و یادگیری احساس و کنترل کشش عضلانی اساس روش آرامسازی را تشکیل میدهد .این روش را اولین بار روانشناسی به نام جیکوبسون Jacobson برای درمان بیخوابی مورد استفاده قرار داد و با شل کردن عضلات بیمار بیخوابی وی را درمان کرد .
    این روش آرامسازی عضلانی متکی بر آگاهی اختیاری و ساختگی خود فرد از حالات جسمی از طریق بوجود آوردن حالات متضاد کشش عضلانی که بوسیله خود شخص ایجاد می شود و سپس شل کردن عضلات بطور ارادی و اختیاری بدنبال آن است .
    روش این کار برای رفع تنش و از بین بردن اضطراب و کاهش فشار روانی متکی بر سفت کردن منظو و سیستماتیک گروههای عضلانی است که از پا شروع شده و تمام عضلات بدن را فرا می گیرد . دستورات اساسی برای آموزش رفع کشش عضلانی ( بطور اختصار ) بدین شرح است :

1- منظور از این عمل ابتدا برای فرد توضیح داده میشود ( که همان کاهش اضطراب و رفع تنش است ).
    2- وجود مکانی ساکت و بدون مزاحمت برای انجام حائز اهمیت است .
    3- حالت نشسته و راحت یا لم دادن روی مبل راحتی .
    4- داشتن لباسهای راحت بر تن که فرد احساس تنگی و سختی نکند .
    5- کشیدن نفس عمیق ، لحظه ای آنرا نگه داشتن و بعد خیلی آرام و کامل آنرا بازدم کردن .
    6- انگشتان پا و پاها را سفت کرده لحظه ای حالت سفتی را نگهداشته آنرا احساس کنید ، آنگاه عضلات سفت را شل نمایید ، به همین ترتیب ساق ها ، زانو ها ، رانها ، عضلات سرین ، انگشتان دست ، و دستها ، ساعد ، آرنج ، بازوها ، عضلات شکم ، سینه ، صورت ، دندانها ، و پیشانی .
    7- چند دقیقه به لمیدن آرام ادامه داده تا آرامش در تمام بدن نفوذ کند ، تفاوت عضلات کشیده و منقبض قبلی و عضلات شل و راحت فعلی را احساس نمایید .
    8- حالا دراز بکشید مدتی احساس آرامش و نیروی تازه کنید و بعد به فعالیت روزانه برگردید .

علاوه بر جیکوبسون روانشناسان دیگری همچون هوگن Haugen نیز معتقدند با وجود شلی عمیق عضلات دیگر اضطراب نمیتواند وجود داشته باشد .

گلهورن نیز نشان داد که شل شدن عضلان سبب تبدیل تسلط سمپاتیک بر پاراسمپاتیک می گردد و آرامش پدید می آید .

فرضیه دیگری نیز مطرح شده که شل شدن عضلانی فعالیت سمپاتیک قسمت مرکزی غدد فوق کلیوی را با تغییر دادن مکانیزمهای کنترل کننده کاهش می دهد .

در مجموع تجربیات روانشناسان و پژوهشگران نشان می دهد که رفع تنش عضلانی بر درمانهای غیر اختصاصی دیگر در کاستن اضطراب و فشارهای روانی برتری دارد و گزارش شرح حال بیمارانی که دچار اضطراب بوده اند و از این روش درمانی استفاده کرده اند موید این نظر است .
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

در این مورد میتونید موسیقی گوش بدید و قدم بزنید و با صدای بلند بخندید

نفس عمیق بکشید و به ارامی برخیزید و در کل در این موقع کاری انجام ندید تا این حالت از بین بره

9. 2 کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط hhh نمایش پست ها
    سلام.
    چند وقتی هست که دچار بدبینی و اضطراب هستم.به طوری که این چند وقت اخیر این موضوع بیشتر شده و واقعا داره اذیتم میکنه.
    مدام فکرای منفی راجع به هر موضوعی میاد توی ذهنم.خیلی تلاش میکنم که بهشون فکر نکنم اما بعد چند دقیقه دوباره فکرای بد هجوم میارن سمتم.
    اصولا همش فکرای منفی میاد تو ذهنم و عواقب اون اتفاق.همیشه یه ترس و اضطرابی دارم.همش فکر میکنم نکنه یه اتفاق بدی بیفته؟؟؟؟ این فکرا تمام مدت باهامن.
    و دچار بدبینی شدیدی هم شدم.نسبت به تمام موضوعات بدبینم و همیشه توی ذهنم حتی برای مسایل کوچیکی که اهمیتی ندارن بدترین اتفاق ممکن میاد. این ترس و اضطراب و بدبینی خیلی اذیتم میکنه.
    واقعا نمیدونم باهاشون چیکار کنم؟؟؟؟
    چندوقتی هم هست خیلی بی حوصله و تنبل شدم.با اینکه حجم کاری خیلی بالایی دارم برای انجام دادن اما یا زیاد میخوابم یا وقتی بیدارم نمیتونم کار کنم.حتی دیگه حوصله ای برای انجام کارایی که شادم میکردن هم ندارم.شاید این اضطراب دلیلی بر بی حوضلگی باشه.
    ممنون میشم اگر کسی کمکم کنه.
    سلام

دو کلمه

مشاوره حضوری+ ممکنه دارو بخواهین

موفق باشید

دکترا در روانشناسی

11. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

hhh

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10330
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از کمک هاتون.
    امیدوارم با راهکاارهایی که گفتین بتونم از شر این منفی بافی و بدبینی و اضطراب دایمی رها شم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد